W Gryfinie podpisano umowę na obwodnicę miasta

  • 27.04.2021, 16:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W Gryfinie podpisano umowę na obwodnicę miasta igryfino
Dziś 27 kwietnia 2021 r. pod Bramą Bańską podpisano umowę z wykonawcą na projekt i budowę obwodnicy Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31. Wartość umowy to 74,77 mln złotych i została zawarta z konsorcjum firm Roverpol (lider) i Rover Infraestructuras (partner). Obiecano, że inwestycja po zaprojektowaniu (17 miesięcy) powstanie w ciągu dwóch sezonów.

-Podpisaliśmy umowę na projekt i budowę obwodnicy Gryfina w ciągu drogi krajowej nr 31 (DK31). Jest to pierwsza z dziewięciu inwestycji w ramach rządowego Programu 100 obwodnic w województwie zachodniopomorskim, dla której została podpisana umowa na realizację. Inwestycja powinna zostać zakończona w 2025 roku – informuje Mateusz Grzeszczuk, główny specjalista Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Etapowe terminy realizacji

 Zaprojektowana zostanie obwodnica Gryfina. Zupełnie nowa droga będzie miała długość 5,6 km. Inwestycja pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto.

Aż 17 miesięcy przeznaczono na przygotowanie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). Planuje się, że rozpoczęcie robót budowlanych powinno nastąpić w IV kwartale 2022 roku. Zakończenie inwestycji przewidziano w II kwartale 2025 roku.

Przebieg obwodnicy i nowe ronda

Oblicza się, że dziś na obecnej drodze krajowej nr 31 biegnącej przez Gryfino ruch tranzytowy stanowi około połowę całkowitej liczby pojazdów. Był on widoczny podczas dzisiejszego uroczystego podpisania umowy. Obwodnica Gryfina spowoduje, że ruch tranzytowy ominie miasto od wschodu. Planuje się jednojezdniową drogę klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). Na trasie 5,6-kilometrowej obwodnicy przewidziano budowę 4 rond:

-na początku obwodnicy i końcu,

na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 120 i

na skrzyżowaniu z drogą powiatową.

-na końcu obwodnicy

Nowa obwodnica wyposażona zostanie w wiadukty, przejścia dla małych zwierząt czy przepusty dla płazów. W miejscach wymagających ochrony przed hałasem otaczającego terenu, przewidziano budowę ekranów akustycznych.

Przewidywany skutek po realizacji obwodnicy to większy komfort mieszkańców, mniejsza liczba zdarzeń drogowych wynikających głównie z dużej liczby obecnie istniejących punktów kolizji dla ruchu tranzytowego. Ma wzrosnąć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – kierowców, pasażerów, pieszych i rowerzystów.

Film z wydarzenia można obejrzeć tutaj:

http://https://www.igryfino.pl/wiadomosci/40786,minister-infrastruktury-andrzej-adamczyk-w-gryfinie-dal-jasny-przekaz-film

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

parafraza
parafraza 02.05.2021, 23:42
Nam się po prostu należało!
koszta
koszta 02.05.2021, 17:32
Jak srednio liczę ogrzać np domek 200m2 prądem, musimy przygotować się na jakieś 30.000kWh, czyli 20.000 PLN rocznie. Dotacje do fotowoltaiki 50.000zl
prysk
prysk 01.05.2021, 13:43
I tak Gryfino stanie wsią po której z rzadka będa jeździć samochody.
Gang Olsena
Gang Olsena 30.04.2021, 20:47
Niektórzy zachowują się tak jak żona jednego z członków gangu OLSENA, chopoki jeszcze nie zrobiły skoku na bank a ta już kupuje wszystko co jej się do reklamówki zmieści.
Pytam
Pytam 28.04.2021, 17:12
Co ze ścieżką rowerową? Chwalili się w grudniu w swojej gazecie, ze będzie na całej długości
kotk
kotk 28.04.2021, 15:44
Trzyam kciuki za realizacją.
a kanapa?
a kanapa? 28.04.2021, 14:43
Biurko z urzędu przytaszczyli - ale tak bez kanapy? To ten podpis mocy urzędowej nie ma...
olala
olala 28.04.2021, 15:45
Kanapa i kocyk sa dla Oli!
nie bądź taki...
nie bądź taki... 28.04.2021, 15:56
Nie bądź chytrus, popatrz na zdjęcie - mogliby posiedzieć chwilę...
Pytanie
Pytanie 28.04.2021, 10:13
A gdzie są właściciele naszego miasta? Bo na fotce ich nie widać.
Drogowiec z GDDKiA
Drogowiec z GDDKiA 28.04.2021, 12:56
A co oni mają do obwodnicy poza tym , że opóźniali jej budowę przez siedem lat.
przecinanie wstążki
przecinanie wstążki 28.04.2021, 10:29
Jakby mieszkańcy mieli zjawiać się na każde podpisanie - to by żylaków dostali przez te ileś lat...
papucie
papucie 28.04.2021, 10:35
Dobrze przecinanie wstążki.
global
global 28.04.2021, 10:20
Masz na myśli leniwego Sawaryna? W Warszawie go szukaj.
papucie
papucie 28.04.2021, 10:36
A co w Warszawie kombinuję? Kiedy zamknąć elektrownię węglową?
!!!
!!! 28.04.2021, 15:31
Już zamknął.
kocyk dla lenia
kocyk dla lenia 28.04.2021, 09:48
Tylko patrzeć jak zakomplesiony Napoleon zacznie latać po kompach dając sobie lajki za to "wiekopomne wydarzenie"
miejscowe cichodajki
miejscowe cichodajki 28.04.2021, 09:48
wreszcie gdzie będzie stanąć za chlebem
88
88 28.04.2021, 09:03
Dlaczego projekt na budowę tej drogi nie powstał wcześniej i dlaczego wykonywać go będzie firma która będzie realizować budowę obwodnicy ? Zabraliście Adamczyka na spacer po Łużyckiej, zadał ktoś pytanie kiedy w końcu zakończy się remont tej ulicy ? Czy władze samorządowe wystąpiły o dotacje na dokończenie remontu ulicy Łużyckiej i innych dróg i ulic w gminie, czy jak zwykle obudzą się z ręką w nocniku , a radni będą twierdzili, że nic nie mogli zrobić w tej sprawie?
W grudniu minie 10 lat od rozpoczęcia tego cyrku z budową obwodnicy.
Kolejne ekipy w świetle fleszy podpisują , zgody, umowy, decyzje itp.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a…
123
123 28.04.2021, 17:14
Oj raczej Duzo wiecej niż 10 lat.
Pamiętam ok roku 95 tez było głośno o obwodnicy, Juz Juz miała zaraz być !
---
--- 28.04.2021, 12:59
Raczej 50 lat.
Kolega
Kolega 28.04.2021, 12:26
88 weź ze sobą prezydenta Krakowa na spacer i go pytaj 😁😁😁
do nienormalnego - ty nie masz kolegów...
do nienormalnego - ty nie masz kolegów... 28.04.2021, 13:46
Ty się czep swojej rodziny - i ich wybryków, o których huczało miasto - a ludzi, którzy ośmielają się krytykować się nie czepiaj - ich adresów, ich pracy, ich znajomych...
88
88 29.04.2021, 12:33
mamuniu, to u Was aż tak ostro ? kolega, to kolega a ,że ma inne zdanie i poglądy, to chyba znaczy ,że musi być wrogiem. Ja bazuję tylko na tym co wyczytam na iGryfino i zobaczę jak odwiedzam rodzinne strony. On mieszka na miejscu, a przyjaciół i znajomych mam po obu stronach Waszego konfliktu i każdy ma zapewne swoje zdanie. Z rodziną widzę się tak rzadko, że nie rozmawiamy na tematy inne niż własne.
ano tak...
ano tak... 29.04.2021, 12:59
Tak, jak radny w zeszłej kadencji zadał niewygodne pytania to atakowali firmę, w której pracuje, jego rodzinę...
Z innymi też podobnie postępują...
kto by się przejmował jakąś Łużycką...
kto by się przejmował jakąś Łużycką... 28.04.2021, 10:32
Specjalna taktyka tercetu z tą Łużycką. Ważniejsze było - przekształcanie działek, przesuwanie granic, doglądanie, kto i kiedy kupił kawałek pola od dawnych mieszkańców i nagle został właścicielem budowlanej w mieście...
do kto by się...
do kto by się... 28.04.2021, 10:37
Lepiej przecież kroić tort niż wziąć się za robotę.
żarcik
żarcik 28.04.2021, 08:18
Trochę śmiesznie wygląda to biurko na trawie pod bramą... Jeszcze palemkę mogli przytargać z urzędu albo inną paprotkę... No i kanapę. Koniecznie kanapę...
Polak
Polak 28.04.2021, 07:11
Kto wybrał to tzw. konsorcjum które daje ciała na budowie węzła Granitowa gdzie opóźnienie sięga ponad rok?
Urzędniczka
Urzędniczka 28.04.2021, 00:45
Czosnek pilotuje Angoli ?
???
??? 28.04.2021, 08:57
Czosnek? O kogo chodzi?
daleko od szosy
daleko od szosy 27.04.2021, 21:24
***** *** i leniwy tercet!
logistyka
logistyka 27.04.2021, 21:19
Czy oni to biurko ciągnęli pod bramę aż z urzędu, czy ze stadionu? Bo bliżej to jakaś działalność biurowa w gminnej gestii jest?
dobre!
dobre! 27.04.2021, 22:26
Dobre, dobre! Mogli z Chrobrego 5 przytargać ;)
adolf
adolf 27.04.2021, 19:56
pizdowskie pajace parodia barei
pytam grzecznie
pytam grzecznie 27.04.2021, 19:38
To które to z kolei przedstawienie?
m
m 28.04.2021, 07:40
tylko że teraz będzie zrealizowane bo mamy wreszcie kompetentny rząd który realizuje swoje programy
takie tam...
takie tam... 28.04.2021, 10:33
"nie będziemy zamykać kopalni", dzieci urodzi się więcej, ceny prądu nie wzrosną... i takie tam...
teatr
teatr 27.04.2021, 19:44
Nie bój nic, beda kolejne.
75 mln zł , 6km , 3 lata
75 mln zł , 6km , 3 lata 27.04.2021, 19:29
Obwodnica o długości 6 km,
ma kosztować 75 mln zł
i ma zostać wybudowana w 3 lata.
Trawo TY.
TY = Tercet
CCZZ-EE-KK-AA-MM
:-)
Autostrady sa tańsze
Autostrady sa tańsze 28.04.2021, 13:06
Chyba złote płatki będą w asfalcie.
uczulony
uczulony 27.04.2021, 19:36
Mowa TRAWA!
Knagulec
Knagulec 27.04.2021, 19:28
Wreszcie nie będą jeździły po moim terenie
do Kangulca
do Kangulca 27.04.2021, 19:37
No jak sprzedasz działeczki co je tam z Mietkiem skitraliscie to będzie na bogato i już nie będą. twoje.

Pozostałe