Taki myk i... biznes pyk?!

  • 11.05.2021, 20:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Taki myk i... biznes pyk?! fotomontaż "Pan kłamie w sposób zdecydowany i jasny"
Tomasz Miler, w związku ze skargą pana Andrzeja Romanieckiego na działanie burmistrza dotyczące nieuwzględnienia jego uwagi do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino, na ostatniej sesji zarzucił mieszkańcowi kłamstwo. Gdyby jednak przeanalizować słowa zastępy Mieczysława Sawaryna, to okazuje się, że to on mija się z prawdą. A chodzi tu m.in. o dwie działki, na które Tomasz Miler wraz m.in. z bratem uzyskał już warunki zabudowy i może tu powstać 6 domów z garażami.

Kontrowersje dotyczą wypowiedzi zastępcy burmistrza Tomasza Milera na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie. Sprawa dotyczy m.in. dwóch działek nr 1381 i 1390 (których wiceburmistrz jest współwłaścicielem).

Takie cuda po upublicznieniu bilansu!

Pod każdym naszym artykułem dotyczącym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino, pojawia się wiele komentarzy. Podobnie było z niedawnym materiałem, w którym dzięki wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej Robertowi Jonasikowi podaliśmy linki m.in. do bilansu, na podstawie którego opracowano studium.

Pisaliśmy o tym tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/40904,ujawniammy-dlugo-skrywana-tajemnice-dotyczaca-bilansu-studium

 

Najważniejszy wniosek z bilansu nie wszędzie ważny?

Poniżej fragment mapy z bilansu z zaznaczeniem terenu, który znajduje na wschód od ul. Jana Pawła II, dawniej w obrębie Wełtyń II, po zmianie granic adm. miasta jest w obr. Gryfino 4.

Wyraźnie widać, że leży poza obszarem o w pełni wykształconej zwartej strukturze funkcjonalno-przestrzennej – kolor szary z lewej strony (tj. poza zwartą zabudową) i poza miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (granica planu oznaczona pomarańczową linią z prawej strony).

mapa 1.

 

mapa 2.

Ten sam fragment zaznaczyliśmy na mapie z aktualnie obowiązującym planem miejscowym (z: Gryfino-System Informacji Przestrzennej).

Jak na dłoni widać, że miejscowy plan nie obejmuje wskazanego terenu, w tym działek o widocznych na mapie numerach 1390 i 1381.

 

mapa 3.

Ale na mapie ze studium uchwalonego 28 stycznia 2021 r., unieważnionego przez wojewodę i teraz znów wyłożonego, teren ten przeznaczono pod budownictwo jednorodzinne, mimo że z bilansu wynika, że w studium nie powinno ustalać się nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną poza zwartą zabudową w granicach jednostek osadniczych oraz poza obszarami już ustalonymi w obowiązujących planach miejscowych.

 

Czyjeż to są, czyje działeczki?

Mocno zastanawiające jest, dlaczego w jednych miejscach gryfińskiej gminy najważniejszy wniosek z opracowanego bilansu respektowany jest kategorycznie, w innych nie ma zastosowania. Może znaczenie ma tutaj, kto jest właścicielem danego terenu?

Dzień przed uchwaleniem problematycznego studium opublikowaliśmy materiał, w którym opisywaliśmy pośpiech, z jakim władza chce uchwalić studium, pomimo wielu kontrowersji i braku wznowienia konsultacji. Ilustracją tego artykułu był dokument z decyzji o warunkach zabudowy dla m.in. wiceburmistrza Tomasza Milera podpisanej przez burmistrza Mieczysława Sawaryna. Decyzja była wydana 17 kwietnia 2019 r., czyli w niespełna cztery miesiące od zmiany granic administracyjnych miasta Gryfina, a odnosiła się do działek 1390 i 1381 (sic!)

Pisaliśmy o tym tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/39557,spiesza-sie-ze-studium-bo-czekaja-prywatne-interesy

 

Kto kłamie?

Na sesji 29 kwietnia 2021 r. Andrzej Romaniecki (skarżący burmistrza za nieuwzględnienie jego uwagi do studium) zarzucił wiceburmistrzowi Milerowi, że włączone w granice miasta tereny z dawnego Wełtynia II, obecnie Gryfino 4, nie powinny być przeznaczone w studium pod zabudowę.

- Bilans mówi, że nie powinno się wyznaczać pod nową zabudowę terenów poza miejscowym planem i poza zwartą zabudową. Tam uczyniono, mnie się odmawia. Zdaje się, że na tych terenach dawniej Wełtyń II to pan też ma tam działki i tam nie przeszkadzało uwzględnić – powiedział gryfinianin.

- Co do terenów na wschód, jak pan to powiedział, gdzie rzeczywiście leży jedna z moich nieruchomości, jest tak, że studium nic nie zmienia, nie wyznaczyliśmy tam w studium nowych terenów, one były już od dawna przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, jest to oczywiste osiedle z planem miejscowym. Gdyby pan zapoznał się chociażby z opinią autora tego opracowania, jaki był plan miejscowy dawnego Wełtynia II, to wszystko byłoby jasne - odpowiedział Tomasz Miler.

Przedziwne. Wiceburmistrz Miler wielokrotnie podkreślał, że projekt nowego studium jest całkowicie nowym dokumentem, więc nie należy go porównywać z obecnie obowiązującym. W tym nowym ma być lepiej i – co często podkreśla – zgodnie z prawem. W zakresie nowej zabudowy najważniejsze są obowiązujące plany miejscowe i zwarta zabudowa jednostek osadniczych.

Działki, których współwłaścicielem jest T. Miler – wbrew temu, co publicznie powiedział – nie są objęte miejscowym planem. Ponadto znajdują się poza zwartą zabudową.

Słusznie więc pytał pan Romaniecki o powody, dla których jemu odmówiono przekształcenia działki pod zabudowę.

- Tam można a tu nie można? Proszę mi odpowiedzieć, a jakim to sposobem?

- Panie Andrzeju! Pan kłamie, w sposób zdecydowany i jasny, kłamie pan tutaj w ten sposób mówiąc, iż jakiekolwiek nieruchomości tam, w tym należąca do mnie działka zmieniła status, jeżeli porównamy stare studium czyli te, które obowiązuje, z projektem nowego – twierdził wiceburmistrz.

Tyle tylko, że pan Andrzej Romaniecki w ogóle nie porównywał obowiązującego i zaprojektowanego studium, ale wskazywał na łamanie najważniejszych ustaleń wynikających z bilansu.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (233)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zaniepokojony przyszłością Gryfina
zaniepokojony przyszłością Gryfina 17.05.2021, 12:48
Co za dzia...do...wo tylko aby nachapać kasy puki przy korycie, a gdzie remont Pałacyku pod Lwami, mury obronne i baszta zarastają. Zabytków kilka w Gryfinie i tego nawet nie umieją utrzymać i odrestaurować. Ot cała Energia Międzyodrza. Za chwilę nie będzie w Gryfinie żadnego zabytku wszystko w ruinę popadnie, zostaną tylko pustostany po sklepach, puste nabrzeże do którego nikt nie będzie chciał cumować oraz hala sportowa dla prominentów gminnych i wreszcie powstanie obwodnica, którą turyści chętnie będą wykorzystywać aby omijać Gryfino. Czy Tercet coś przez resztę kadencji zrobi dla mieszkańców i turystów?
pieśń o miłości do działek
pieśń o miłości do działek 17.05.2021, 10:44
Młody milioner
Dziś zakochał się
Bal już się zaczął
Wszyscy tańczą - więc...
Nie przerywajcie tego!

Zostawcie Titanica!
Nie wyciągajcie go!
Tam ciągle gra muzyka
I oni tańczą wciąż
ech
ech 17.05.2021, 09:55
Żeby on tak jak o swoje jeszcze o gminne interesy dbał.
wypeirdek
wypeirdek 16.05.2021, 17:43
Nie musisz nam się wszystkim przedstawiać. Przecież My wszyscy Ciebie doskonale znamy i wiemy jak Cie starzy nazwali.
ogólnie
ogólnie 15.05.2021, 23:49
Co się dziwicie, przecież inteligencja człowieka nie ma nic wspólnego z wykształceniem .Można być głupcem z wykształceniem ( mamy coraz więcej takich przypadków) , i inteligentnym człowiekiem bez jakiegokolwiek wykształcenia , samo życie!
na wydrę
na wydrę 16.05.2021, 00:19
a można być głupim, słabo wykształconym za to bezczelnym....
dopisek
dopisek 16.05.2021, 10:51
..i bezwzględnym...
Tomek
Tomek 15.05.2021, 00:15
Byłem u wróżki, do tej pory wszystko się sprawdzało i pytam czy zainwestować w studia czy na nich zarobię a ona mi mówi e zarobię bardzo dużo, więc zamiast nowego samochodu kupiłem dział.
ajwaj aleluja bismilah  i na saturna
ajwaj aleluja bismilah i na saturna 14.05.2021, 21:34
WIECIE ILE KASY JUZ ZAINWESTOWALI W TEN DELL NIE TYLKO SWOJEJ ALE I NASZEJ TE KUR TESTWO *** NIE MA GRANIC HA HA AH PAZERNOŚĆ TO ICH DRUGIE IMIE A BEZKARNOŚĆ TO ICH DOMENA HA HA AH zobaczycie jak *** z ambony bedzie piał za planem i starszy zboru etc ha ah ah a mnie to mogą ***ić *** ***
o rany...
o rany... 14.05.2021, 21:49
ajwaju - pisz po ludzku, nie po swojemu...
pentagram na ***  i czerwone gumowiaki
pentagram na *** i czerwone gumowiaki 14.05.2021, 22:13
to nie sa ludzie oni zrozumieja ha ha ah
TAKI DELL
TAKI DELL 15.05.2021, 00:32
OBWODNICA I PLAN TOMKA PLUS
??
?? 14.05.2021, 21:46
W jaki "dell"?
owaki
owaki 14.05.2021, 22:19
a jaki plan pocił tomaszek przygłupek miejscowego sanhedrynu ha ah ah
;-)
;-) 14.05.2021, 13:59
Najważniejsze, że w toku dyskusji rozwikłaliśmy o jakie 3 małżeństwa chodzi
????
???? 14.05.2021, 14:37
dwaj bracia i kto jeszcze? Bo tu się pojawiło tyle sugestii, że z pół Gryfina można by dopasować - a pewnie aż tylu z tymi braćmi biznesów nie planowało... chyba...
dokumentalista
dokumentalista 14.05.2021, 20:51
Pisali wczesniej ze ci od nieruchomości, ale jak to jest naprawde to dokumentów nie widziałem.
eee?
eee? 14.05.2021, 21:20
To oni tacy bez gotówki, że do kupna działki potrzebowali dwóch braci?
projekcik
projekcik 14.05.2021, 21:47
Moze każdy ma swoje zadanie?
studium
studium 14.05.2021, 22:49
Ta, bracia em jako inwestorzy, cha cha... Bo trzeciemu wspólnikowi brakowało forsy i musiał się wspomagać...
kangur
kangur 14.05.2021, 12:58
Kamilu Milerze skoro się tak rozpisujesz np. o Puziku to napisz proszę z kim masz jeszcze tą działkę (oprócz brata oczywiście).
zło w ciemności się czai...
zło w ciemności się czai... 14.05.2021, 13:27
Kamil rozpisuje się o Puziku? I to jest klasyczny przykład, że szantaż nie jest jednorazowy i trzeba wrzoda usunąć!
Czym go szantażowano? Czy mu grożono? Dlaczego nikt nie bronił - ani nikt nie podniósł larum, że ktoś wpływa w taki sposób na radnego?

A nazwisko "wspólnika" do działeczki powinno być ujawnione - ktoś kto wchodzi z burmistrzem w transakcje biznesowe nie może zasłaniać się prywatnością - bo nie robił tych transakcji z osobą prywatną...
no tak
no tak 14.05.2021, 13:41
K Miler o Puziku pisał że to wschodząca gwiazda gryfińskiej polityki a w domyśle gwarant idei działek w nowym studium
:)
:) 14.05.2021, 13:59
che che - taka gwiazda, jaki promotor... Ale milczenie w sprawie tego "naciskania" - jest zastanawiające.
Nazwiska "beneficjentów" studium - i daty nabywania działek powinny być jawne...
kwarc
kwarc 14.05.2021, 13:58
To wygląda jak wzajemne umizgi.
znam
znam 14.05.2021, 20:01
On każdemu by się podlizał - każdemu włazi...
antałek
antałek 14.05.2021, 11:49
Jeszcze ustalimy wspólną wersję.
rada
rada 14.05.2021, 13:42
Antałek, tylko się po pijaku nie pomylcie!
zalipie
zalipie 14.05.2021, 11:21
nie wiecie ze miler ma pecha czy pech jego w kieszeni
:)
:) 14.05.2021, 13:28
pisze się pH - wskaźnik taki - bez mierzenia na pierwszy rzut oka KWAS!!!
Ta ra ra Ra ta tam
Ta ra ra Ra ta tam 14.05.2021, 09:39
Świetna stopa wzrostu wartości z niecalych 41 zł za metr do 125 zł za metr w ciągu 4 lat? Zyski jakie chciał dawać Amber Gold swoim klientom to przy tym pikuś. Ciekawostka dropsa: ile lat temu zaczęto procedurę powiększania granic gminy? Bo nie pamiętam.
Póki co oświadczenia majątkowe wierchuszki gminnej są jawne.
ciekawa
ciekawa 14.05.2021, 10:41
A jak ty to policzyłeś Ta ra ra?
Ta ra ra Ra ta tam
Ta ra ra Ra ta tam 14.05.2021, 10:59
Wszystko jest jawne w BIP i firmowane podpisem przez autora oświadczenia majątkowego. Wystarczy kalkulator.
właśnie
właśnie 14.05.2021, 10:37
No właśnie - czy "tuż przed pracami" krewni-i-znajomi-królika nie zapałali nagle "bezinteresowną miłością do pól?
Warto sprawdzić daty i nazwiska osób skupujących masowo pola starych gryfinian...
zastanawiające
zastanawiające 14.05.2021, 10:49
Zwłaszcza że taka cisza była ale jak widać niektórzy mogli mieć cynk.
!!!
!!! 14.05.2021, 13:30
Ktoś, kto "dał cynk" że pola staną się miastem - robił to bezinteresownie? To powinno być wyjaśnione - ale sprawdzić, kto ma tam działki - czy nie trzeba ludzi z zewnątrz - z innej prokuratury, sądu...
dlatego brak jest odpowiedzialnosci karnej jak u kozakiewicza bo on jest…
dlatego brak jest odpowiedzialnosci karnej jak u kozakiewicza bo on jest w układzie 14.05.2021, 09:18
kto z palestry nie licząc burmistrza z gryfina i wymiaru sprawiedliwości ma działki ujęte w morderczym planie milera oto jest pytanie a puzik osrany zreszta nie tylko on czy po gryfinie chadza seryjny samobójca i jest na usługach miejscowej prokuratury
właśnie
właśnie 14.05.2021, 10:38
Co mieli na Puzika? Dlaczego się ugiął? Czy nadal się ugina w innych sprawach? Przecież pełni funkcję publiczną?
Dlaczego nikt nie rozwrzeszczał się w obronie - gdy publicznie mówił o zmuszeniu go do głosowania wbrew woli?
mnie zawiódł
mnie zawiódł 14.05.2021, 10:51
Puzik jako polityk to zero. Nie bierze udziału w dyskusjach, nie ma żadnych inicjatyw. I jeszcze ta kompromitacja w głosowaniu. Prawdziwy konformista.
znam
znam 14.05.2021, 20:02
Podlizywacz i tyle - albo tak zastraszony...
morderczy plan milera
morderczy plan milera 14.05.2021, 09:09
panie ta szajka jest jak po narkotykach oni za 7 arową działkę by zabili bez wahania a już nie jednego otruli przykład piłata jak im wlazł w drogę
CIEKAWY
CIEKAWY 14.05.2021, 09:04
CIEKAWE CZY KTOŚ Z PROKURATURY Z GRYFINA NIE MA INTERESU W TYM PLANIE MILERA
właśnie
właśnie 14.05.2021, 10:40
To powinni się wyłączyć. Ale dlatego powinny być znane nazwiska posiadaczy pól, co się stały miastem i daty kiedy to się stało!
RING następnie starcie
RING następnie starcie 14.05.2021, 07:43
W poniedzialek 17.05.2021 o godz.13 następne zdalne posiedzenie Komisji w sprawie skargi p.Romanieckirgo może być ciekawie
no tak
no tak 14.05.2021, 10:40
Jak przyjdzie kłamca to znowu cos palnie.
tyle w temacie
tyle w temacie 14.05.2021, 00:59
Pan Miler jawi sie po prostu jako miłośnik urbexu (urban exploration).
morderczy plan milera
morderczy plan milera 14.05.2021, 09:43
baszak wieczorek tam pytaj miler trzyma z tymi naprzeciwko koscioła
właśnie
właśnie 14.05.2021, 10:41
To kim jest to "trzecie małżeństwo" - które "musiało poszukać wsparcia, bo nie miało gotówki na samodzielny zakup"?
buły komendant
buły komendant 14.05.2021, 11:06
PYTAJ W ZALIPIU ponoć przy obiadach obgadywali
o losie!!!
o losie!!! 13.05.2021, 22:41
Tak pi......cie ,że to ,że tamto a ,kto z was polazł do prokuratury?!!!Mnie się wydaje ,że czas najwyższy.może zbierzemy szeregi przeciwko Millerimowi !!!Może czas na spacerek przed urzędkiem!!!!???
nieładnie!
nieładnie! 14.05.2021, 00:18
Jak to - a ty nie polazłeś? To czemu innych wypychasz? Nieładnie wyręczać się - jak kobietami, co podały do sądu uchwałę śmieciową...
ciekawe
ciekawe 13.05.2021, 21:25
Jak ktoś kupuje działki "do spółki" z burmistrzem urzędującym to trudno mówić, że nie wie, z kim wchodzi w spółkę - w dodatku jeśli jak widać na mapkach zmienia się kolor w sposób "cudowny" a radny głosuje publicznie mówiąc, że go zmuszono...
Kto jest tym "wspólnikiem" braci?
morderczy plam milera i spółki
morderczy plam milera i spółki 14.05.2021, 09:12
radny nie chce skończyć jak piłat a prokuratura milczy
Pikuś
Pikuś 13.05.2021, 20:14
Hahaha. Ten człowiek jest tak prymitywny że nawet wała nie potrafi przygotować i zrobić subtelnie. Żałosny wazelina. A to małżeństwo to myślę że to ta pani z mężem z biura nieruchomości. Milerek tam często biega z teczuszką pod pachą. A kiedyś kiedyś organizował jej kampanię wyborczą na burmistrza. Szkoda że żyjemy w pisowskim państwie gdzie takim żulom złapanym na kradzieży uchodzi wszystko płazem bo im się należy.....
Bbb
Bbb 13.05.2021, 23:47
Ty Pikuś, przecież im bliżej do lewactwa, więc się odpimpaj od PiSu. Nawet brat w gazecie lansuje ostatnio pewną panią z tęczowej frakcji. A wymiar sprawiedliwości też nie zerka w prawo, bo im się przywileje i sobiepaństwo kończą. A tak przy okazji to jakaś cisza w lokalnej reżimówce na temat studium. Młodszy boi się, że coś chlapnie za dużo?
obaj - tej :)
obaj - tej :) 14.05.2021, 00:20
Oni będą każdego lansować, byle biznes ukręcić! PiS daje im osłonę, PiS daje im dwóch radnych do głosowania, PiS daje fuchę szefowi. Ty nawet nie wiesz, co to "lewactwo" prymitywie...
Tata
Tata 14.05.2021, 06:36
Za dużo czytasz Wyborczej albo Gazety Gryfińskiej. Myśl samodzielnie.
właśnie
właśnie 14.05.2021, 10:44
A ty popatrz na gryfińskie "polityczne środowisko" - i sam pomyśl samodzielnie... Sawaryn za pierwszego pisu był dyrektorem dolnej! Nie za SLD!
5-10-15
5-10-15 13.05.2021, 23:51
Teraz interes nagle widzi w kortach.
UB GRYFINO
UB GRYFINO 14.05.2021, 08:53
ON ON ZA CIENKI BOLEK HA HA AH TAM TW KUDUK Z EKIPĄ MA PLANY HA HA AH
...
... 14.05.2021, 00:21
Tak się starali, żeby działka została "oczyszczona"...
moja ocena studium
moja ocena studium 13.05.2021, 20:39
To całe tzw. studium i wszystkie inne sa tyle warte ile kosztuje papier na ktorym zostaly wydrukowane a powodem tego jest zwykle lekcewazenie mieszkańców.
przypadek?
przypadek? 13.05.2021, 20:44
Mylisz się - jeśli ktoś do spólki z burmistrzem kupuje działki - to co - mamy uwierzyć, że nie mieli pieniędzy i zaprosili burmistrza do współfinansowania?
ujawnić nazwiska właścicieli!!!
ujawnić nazwiska właścicieli!!! 13.05.2021, 20:26
Czyli jakiś lokalny biznesmen robi interesy na działkach z burmistrzem zajmującym się (w wolnych chwilach od robienia biznesów) planami zagospodarowania?
A ILE CI BIZNESMENI MAJĄ DZIAŁEK JUŻ BEZ "SPÓŁKI"
SAME ZNANE ZYDOWSKI KONGLOMERAT
SAME ZNANE ZYDOWSKI KONGLOMERAT 14.05.2021, 08:57
OD NOTARIUSZY BIURA NIERUCHOMOSCI PO URZEDNIKÓW A NA WYMIARZE SPRAWIEDLIWOSCI SKOŃCZAC
dekonspirator
dekonspirator 13.05.2021, 20:45
Ujawniam: 3 małżeństwa.
ciekawe
ciekawe 13.05.2021, 21:26
dwa to bracia a trzecie?

Pozostałe